Katarakt Ameliyatı Fiyatları 2022

katarakt-ameliyati-fiyatlari

2022 Katarakt ameliyatı fiyatları diğer göz ameliyatlarına göre daha uygundur. Bunun sebebi katarakt ameliyatının uygulanışının yüzyıllar öncesine dayanıyor olmasıdır. Peki son güncelleme ile katarakt ameliyatı fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu?

Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Devlette katarakt ameliyatı ne kadar? Ülkemizde devlet hastanelerinde katarakt ameliyatı fiyatları ortalama 650 TL’den başlamaktadır. Bu fiyat muayene ve ameliyat ücretinin birleşmiş halidir. Özel hastanelerde fiyat farklıdır. Katarakt, tedavi edilmediği süreçte görme yetisinin azalması ve zamanla yok olması gibi sorunlar doğurmaktadır. Çok eski zamanlardan beri tedavi yöntemleri uygulanması, teknolojinin gelişimi ile yeni bir hal aldı. Teknolojinin gelişimi ameliyattaki başarı oranını oldukça yüksek seviyelere çekmiştir.

Hemen hemen her şeyin hızla artış sağladığı bu günlerde katarakt ameliyatı fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca ameliyat sonrası hastalar %90 ve üzeri oranında görüş netliği kazanmaktadır.

Ülkemizde yaşlı hastalığı olarak bilindiğinden yıllara yorulmaktadır fakat ister 7 ister 77 yaşında olun daha net bir görüş, lazer teknolojileri ile mümkün.

Katarakt ameliyatı devlet karşılıyor mu?

Katarakt ameliyatı devlet tarafından karşılanmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın yanı sıra bazı sigorta şirketleri de bu ameliyatı karşılamaktadır.

Hastanelerde ameliyatlarda çıkan ücret farkı katarakt ameliyatı içinde geçerlidir. Ameliyat ve sigorta arasında bazen fiyat farklılıkları çıkabilmektedir. Bu durumlarda aradaki ücret farkını ödeyerek tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel hastanelerde katarakt ameliyat fiyatları ne kadar?

Özel hastanelerde katarakt ameliyat fiyatı, devlet hastanesine göre oldukça pahalıdır. Fiyatlar ortalama 7.500 TL’den başlarken 17 bin TL’ye kadar uzanmaktadır. Her özel hastane farklı bir fiyat prosedürü uyguladığından dolayı net bir fiyat verilememektedir.

Özel hastanelerde ortaya çıkan bu fiyat farkının en büyük sebebi kullanılan yöntemlerin çeşitliliğidir. Fakat son yıllarda devlet hastaneleri bu konuda oldukça ilerlemiş durumdadır.

Katarakt ameliyatı kimlere yapılmaz?

Bazen sırt üstü yatamayan hastalarda ameliyat işleminin gerçekleştirilmesi oldukça güç ya da imkansıza yakındır. Kalp yetmezliği ya da kamburluk gibi sorunlardan dolayı sırt üstü yatamıyorsanız katarakt ameliyatı sizlere uygulanmaz. Yine demans hastaları da katarakt ameliyatı olamayan gruptadır.

Katarakt ameliyatı zor bir ameliyat mı?

Yaklaşık olarak 15 dakika süren bu operasyon oldukça ağrısız ve sancısızdır. Hiçbir şey hissetmezsiniz. Operasyon tamamlandığında hastanede konaklamanızı gerektirmez. Hayatınıza kaldığınız yerden rahatça devam edebilirsiniz.

kopek-katarakt-ameliyati-fiyatlari
kopek-katarakt-ameliyati-fiyatlari

Köpek Katarakt Ameliyatı Fiyatı

Köpek katarakt ameliyatı fiyatı 3.750 TL’den başlamaktadır. Burada uygulanan tedavi yöntemi klasik yöntemdir. Fako emülsifikasyon yöntemi ameliyatları başlangıç fiyatı ise 4.850 TL’dir. Fiyat ortalama 6.000 TL’ye kadar artış gösterebilir.

Köpeğim katarakt ile yaşayabilir mi?

Köpekler, bu konuda oldukça alışkanlık gösteren hayvanlardır. Her ne kadar yaşam kalitesi düşse ve körlük gibi riskleri bulunsa da katarakt ile yaşayabilirler. Ölümcül bir hastalık değildir.

Köpeğinizi katarakt ameliyatı olmadan kurtarmak mümkün mü?

Katarakt ameliyatı olmadan köpeğiniz, sağlık probleminden kurtulabilir. Bu konuda yapılan bazı deneysel tedaviler bulunuyor. Özellikle lanasterol içeren göz damlaları 1.5 aylık düzenli kullanımda bazı köpeklerin görüşünün tamamen iyileştiği bazılarının ise %50 oranda görüşü arttığı tespit edilmiştir.

Kedi Katarakt Ameliyatı Fiyatları

Kedi katarakt ameliyatı fiyatları da köpeklere uygulanan fiyatlar ile aynıdır. Klasik yöntem ile tedavi edilecekse kedi katarakt ameliyatı fiyatı 3.750 TL’dir. Fako emülsifikasyon yöntemi, başlangıç fiyatları 4.850 TL’ye kadar ulaşabilmektedir.

Katarakt ameliyatı ile ilgili bir çok bilgiyi kataraktameliyati.com üzerinden bulabilirsiniz. Google üzerinde daha fazla yukarı çıkmamız için yorum bırakabilirsiniz.

13 thoughts on “Katarakt Ameliyatı Fiyatları 2022

  1. Korkarım bir kaç güne bu fiyatlar eskide kalacak ama son derece açıklayıcı bir anlatım olmuş, teşekkürler.

  2. Eskiden korkarak ameliyat olunurdu fiyat konusunda ama şimdi sanırım teknoloji çok ilerledi ve fiyat konusu ilerledi.

  3. arkadaşım kedisine yaptırmıştı, yaşam kalitesini oldukça iyileştiren bir ameliyat umarım fiyatlar daha da uygun olur

  4. böyle güzel bilgilerle insanlari bilgilendirmek ve aydınlatmak bence iyi başarilar dilerim.

  5. katarakt hakkında bu kadar detaylı bir yazı yazdığınız için teşekkürler. Sağlam bilgilendim

  6. Fiyatların iki üç kat artığı bu zamanda ameliyat olmakta zorlaştı. detaylı bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim

  7. İspanyol Cooker sahibiydim zamanında. Katarakt çok çektirmişti. Bilgilendirme için teşekkürler, zamanında böyle bilgiler bulamadığımızdan çok pahalı yaptırmışız. Onu fark ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.